Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 03.02.2009 11:51:17 

Naše Nellinka

BSP

Země původu
Švýcarsko

Charakteristika
Původně byl používán hlavně jako honácký a tažný pes, dnes hlídací, vhodný do rodiny.

Výška
Psi měří v kohoutku 67až 70 cm,feny 58až 66cm .

Srst
Srst je podlouhlá, hustá, rovná až mírně vlnitá. Srst je vždy převážně černá se sytě rezavohnědými a bílými odznaky.

Péče
Srst se musí každý týden důkladně česat a kartáčovat, hlavně v místech, kde se snadno tvoří chuchvalce. Pokud je to nutné, zastřihávejte přebytečnou srst mezi polštářky na tlapkách.

Povaha
Vyrovnaný, ostražitý, přátelský, nepodplatitelný, velmi věrný svému pánovi a jeho rodině, pozorný, klidný, inteligentní, není uštěkaný.

Výchova
Výchova bernského salašnického psa musí být vyrovnaná, důsledná a velice láskyplná. Tento pes se velice rychle učí a je citlivý na hlas svého pána. Psa ve vývinu nikdy nenechte chodit do schodů ani nijak zatěžovat. Zvíře potřebuje všechnu svou energii na stavbu silných kostí, šlach a svalů.

Bernský salašnický pes Společenská charakteristika
Bernští salašničtí psi jsou většinou milí k dětem a budou je vždy ochraňovat. Pokud se tito psi už v mládí obeznámili s kočkami a jinými domácími mazlíčky, budou se v jejich přítomnosti chovat vždy vzorně.Tento pes je dobrý hlídač, ale nikdy nebude agresivně štěkat nebo skákat za plotem. Neznámé lidi, kteří vstoupí na váš pozemek, bude hlasitě oznamovat a nespustí z nich oči. Pokud je to nutné, je tento pes připraven vždy zasáhnout. Někteří bernští salašničtí psi mohou být poněkud dominantní k ostatním psům.

Pohyb
S tímto psem musíme často ven, protože miluje hodně pohybu. Nechte jej, pokud je to možné, volně běhat a hrát si. Postarejte se o to, aby měl mladý pes dostatek klidu a spánku. Neberte jej na dlouhé a unavující procházky. Bernský salašnický pes neutíká, protože má silně vyvinutý cit pro hranice svého teritoria.

Zajímavosti
Tento krásný a imponující pes potřebuje hodně prostoru. V bytě nebo v domě bez zahrady nebude šťasten.

TOPlist
 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek